Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Wraz z początkiem lata nadeszły wakacje. Ale zanim dzieci wyjadą na zasłużony wypoczynek, bądź przedszkolaki dołączą do naszego letniego programu dwujęzycznych półkolonii International Summer, przyszedł czas na uroczyste zakończenie kolejnego, fascynującego roku z Academy International.

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Rok szkolny 2017/2018 minął w naszych żłobkach i przedszkolach pod hasłem Healthy-lifestyle. Dzieci m.in.: dowiadywały się jak ważny jest odpoczynek, dlaczego warto jeść warzywa i owoce, dlaczego woda jest nam niezbędna do życia i jak wygląda jej obieg w przyrodzie, co to jest stetoskop, jak prawidłowo zabandażować ranę oraz udzielić pierwszej pomocy, uprawiały zioła w doniczkach czy brały udział w zajęciach sportowych.

Koniec roku szkolnego to także pożegnanie starszaków. Uroczyste akademie podkreśliły wzniosłość tego ważnego wydarzenia, którym jest zakończenie pierwszego etapu ścieżki edukacyjnej. Nasi podopieczni już we wrześniu staną się uczniami. Jesteśmy przekonani, że doskonale poradzą sobie z nowymi wyzwaniami. Życzymy im Wszystkim powodzenia!

Uczniowie zaś po raz pierwszy brali udział w naszym autorskim programie „Jestem młodym liderem”. Jego celem jest rozwinięcie u dzieci odwagi, pewności siebie, umiejętności tworzenia klarownego przekazu, rozwiązywania problemów oraz inicjatywy w działaniu. Dzięki nim uczniowie nauczą się słuchać, inspirować i motywować, przewodzić i kierować sobą oraz innymi. To kompetencje bardzo przydatne w dzisiejszym świecie.

Zakończenie roku w szkołach to także okazja, aby wyróżnić tych, którzy wykazali się wyjątkową konsekwencją i sukcesami w nauce. Czekały na nich nagrody książkowe.

Krótkie fotorelacje z zakończenia roku szkolnego w naszych placówkach można obejrzeć na naszym fanpage’u: KLIK.