Uczniowie Karolkowa 49 zdają Cambridge English Qualifications A2 i B1

Dziś chętni uczniowie z klas od 5 do 7 biorą udział w egzaminach Cambrige na poziomie A2 Key (znanym wcześniej jako KET) oraz B1 Preliminary (znanym wcześniej jako PET). Trzymamy kciuki!

A2 Key pokazuje, że uczniowie potrafią: zrozumieć podstawowe wyrażenia i zwroty językowe, pisać krótkie i proste notatki lub wiadomości oraz listy prywatne, w prosty sposób opisać swoją rodzinę, innych ludzi, warunki życia, swoje wykształcenie, swoją obecną i poprzednią pracę, radzić sobie w krótkich rozmowach towarzyskich.

B1 Preliminary potwierdza, że uczniowie potrafią: czytać proste teksty pisane i artykuły w języku angielskim, pisać listy i e-maile na codzienne tematy, prowadzić notatki, wyrażać proste opinie i nastroje w mowie i piśmie w języku angielskim.

Oba egzaminy sprawdzają wszystkie cztery umiejętności językowe – czytanie, pisanie, słuchanie i mówienie.

Egzaminy Cambrige są dobrowolne i w tym roku przystąpiło do nich:

• 6 osób z klasy 5 na poziomie A2 Key
  • 9 uczniów z klas od 5 do 7 na poziomie B1 Preliminary