Karolkowa 49

Mając na względzie dobre samopoczucie dzieci i spokój rodziców dokładamy starań, aby nasi wychowankowie mogli uczyć się i bawić w bezpiecznym otoczeniu i w komfortowych warunkach.

Sprawy porządkowe

Szkoła jest czynna w godzinach 8.00 - 18.00. Zajęcia dydaktyczne rozpoczynają się o 8:30, a po ich zakończeniu uczniowie mają możliwość uczęszczania na zajęcia dodatkowe. Z ofertą organizowanych w naszej szkole zajęć dodatkowych (dodatkowo płatnych) można zapoznać się na początku września.

Niezależnie od pogody, rodzice wchodzący do oznaczonej strefy czystej placówki są zobowiązani do zdjęcia okrycia wierzchniego, a także zmiany obuwia lub założenia ochraniaczy na buty.

Bezpieczeństwo

Nasze szkoły umiejscowione są w bezpiecznym otoczeniu oraz w dogodnych dla rodziców lokalizacjach. Wszystkie nasze placówki spełniają wymagane normy sanitarne i przeciwpożarowe. Posiadamy atesty, które potwierdzają wysoki standard bezpieczeństwa.

Dodatkowo szkoły są monitorowane przez agencję ochrony. Znajdują się w nich systemy przywołujące patrol interwencyjny w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia. Jeśli nie spodziewamy się gości, drzwi wejściowe są zamknięte na klucz. Prosimy wówczas o korzystanie z domofonu. Oprócz rodziców, dziecko mogą odbierać wyłącznie osoby pisemnie upoważnione w formularzu rekrutacyjnym, z podaniem numeru dowodu osobistego i numeru telefonu kontaktowego.

Strój szkolny

Zaprojektowany specjalnie dla naszych uczniów strój szkolny jest fantastycznym elementem identyfikacji wizualnej szkolnej społeczności.

Codzienny strój szkolny składa się z:

• polówki z krótkim lub długim rękawem (biała z logotypem)
  • kamizelki lub sweterka (royal blue)
  • spodni chinosów w kolorze stalowym, dla dziewcząt opcjonalnie spódnico-spodnie

Galowy strój szkolny składa się z:

• białej koszuli
  • krawata/krawatki
  • marynarki bawełnianej
  • spodni chinosów, dla dziewcząt opcjonalnie spódnico-spodnie

Od poniedziałku do czwartku obowiązuje ucznia noszenie podstawowej wersji stroju szkolnego. W piątki uczniowie zakładają do szkoły strój dowolny. W czasie uroczystości szkolnych uczniowie zakładają strój galowy.

Wyżywienie

Posiłki przygotowuje kuchnia należąca do Academy International. Nasze menu w dużym stopniu bazuje na produktach sezonowych.

Nie stosujemy tłuszczów trans, potrawy są zazwyczaj gotowane lub pieczone. Nie używamy sztucznych polepszaczy smaku i glutaminianu sodu, potrawy są również wolne od syropu glukozowo-fruktozowego. Ograniczamy cukier i sól, a smak dań obiadowych wzbogacamy używając wyłącznie naturalnych przypraw.

Dla dzieci z alergiami pokarmowymi zapewniamy diety wykluczające produkty mleczne i jajka. Istnieje także możliwość rezygnacji z wieprzowiny oraz wykluczenie produktów glutenowych (nie są one jednak przygotowywane w osobnej strefie bezglutenowej).

Posiłki serwowane są w jadalni.