Wawer

Mając na względzie dobre samopoczucie dzieci i spokój rodziców dokładamy wszelkich starań, aby nasi wychowankowie mogli uczyć się i bawić w bezpiecznym otoczeniu i w komfortowych warunkach.

Opieka i bezpieczeństwo

Grupy przedszkolne liczą od 10 do maksymalnie 18 dzieci. W czasie zajęć w placówce oraz na spacerach, opieka sprawowana jest przez jedną osobę na 10 dzieci w przypadku trzylatków oraz na 12 dzieci w przypadku czterolatków.

Dla wszystkich przedszkolaków organizujemy wycieczki z przejazdem autokarem. Dzieci z najstarszych grup mogą uczestniczyć także w wycieczkach z przejazdem komunikacją miejską.

Nasze przedszkola umiejscowione są w bezpiecznym otoczeniu oraz dogodnych dla rodziców lokalizacjach. Wszystkie nasze placówki spełniają wymagane normy sanitarne i przeciwpożarowe. Posiadamy atesty, które potwierdzają wysoki standard bezpieczeństwa.

Dodatkowo przedszkola są monitorowane przez agencję ochrony. Znajdują się w nich systemy przywołujące patrol interwencyjny w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia. Jeśli nie spodziewamy się gości, drzwi wejściowe są zamknięte na klucz. Prosimy wówczas o korzystanie z domofonu.

Oprócz rodziców dziecko mogą odbierać wyłącznie osoby pisemnie upoważnione w formularzu rekrutacyjnym, z podaniem numeru dowodu osobistego i numeru telefonu kontaktowego.

Wyżywienie

Posiłki przygotowuje kuchnia należąca do  Academy International. Nasze menu w dużym stopniu bazuje na produktach sezonowych.

Nie stosujemy tłuszczów trans, potrawy są zazwyczaj gotowane lub pieczone. Nie używamy sztucznych polepszaczy smaku i glutaminianu sodu, potrawy również wolne od syropu glukozowo-fruktozowego. Ograniczamy cukier i sól. Do słodzenia deserów korzystamy wyłącznie z naturalnego cukru lub miodu, a smak dań obiadowych wzbogacamy używając wyłącznie naturalnych przypraw.

Dla dzieci z alergiami pokarmowymi zapewniamy diety wykluczające produkty mleczne i jajka. Istnieje także możliwość rezygnacji z wieprzowiny oraz wykluczenie produktów glutenowych (nie są one jednak przygotowywane w osobnej strefie bezglutenowej).

Posiłki serwowane są w jadalni.

Ramowy plan dnia

9:00-9:30 śniadanie