Dzień Popularyzacji Matematyki

Nasi uczniowie klasy 5 mogli wziąć udział w organizowanych na Wydziale Matematyki i Nauk Informatycznych Politechniki Warszawskiej zajęciach pod hasłem Matematyka dla Informatyki.

Pasjonaci Królowej Nauk, jak i ci dla których ta dziedzina jest trochę mniej interesująca, znaleźli dla siebie dość dużo ciekawych zajęć. Uczniowie mogli posłuchać wykładu na temat geometrii przestrzennej, zobaczyć jak można wykorzystać wiedzę na temat geometrii do przeprowadzenia dowodu matematycznego i zapoznać się z trikami olimpijskimi.

Niektórzy z wielkim zaciekawieniem wykonywali ćwiczenia "Obliczenia na Sorobanie" czy "Zliczanie kropek". Uczniowie ćwiczyli swoje umiejętności matematyczne podczas "Gier z Archipelagu Matematyki" czy "Łamigłówek Logicznych" i "Zagadek z Matplanetą".