Dookoła świata z International Summer

Z początkiem lipca rusza kolejna edycja naszych półkolonii tematyczno-językowych. Każdy tydzień International Summer to fascynująca wyprawa w inny zakątek świata. Przedszkolaki poznają podczas niej ciekawe kraje oraz język, zwyczaje i kuchnię ich mieszkańców. Podczas naszych podróży nie sposób się nudzić!

Tygodniowy plan zajęć International Summer

Poniedziałek
Wprowadzenie. Charakterystyka danego kraju, elementy geografii. Dzieci poznają flagę danego państwa, odszukują je na mapie świata, poznają jego faunę i florę oraz najważniejsze zabytki.

Wtorek
Sztuka i literatura. Wspólna lektura bajki lub opowieści typowej dla danego kraju. Nauka alfabetu i podstawowych zwrotów w danym języku, zabawy językowe. Muzyka: dzieci poznają taniec narodowy i uczą się jego podstawowych kroków.

Środa
Warsztaty kulinarne. Zapoznanie dzieci z daniami typowymi dla lokalnej kuchni oraz zajęcia praktyczne (pieczenie, smażenie, gotowanie) połączone z degustacją.

Czwartek
Warsztaty plastyczne, projekty językowo-artystyczne, budowanie makiet lub wykonywanie masek.

Piątek
Warsztaty muzyczne; przypomnienie najważniejszych informacji z całego tygodnia, konkursy na temat poznanego kraju.

Podczas tegorocznych wakacji dzieci odwiedzą następujące kraje:

1-5 lipca USA

8-12 lipca Hiszpania

15-19 lipca Kanada

22-26 lipca Kenia

29 lipca – 2 sierpnia Australia

5-9 sierpnia Chiny

12-14 sierpnia Chiny

19-23 sierpnia Wielka Brytania

26-30 sierpnia Włochy

Cena 580 zł za osobę (tydzień) oraz 350 zł (turnus 12-14.08). Zapewniamy profesjonalną opiekę i zdrowe, smaczne posiłki.

Wakacyjny program International Summer skierowany jest do dzieci w wieku od 1 do 6 lat. Zajęcia prowadzone są przy zachowaniu dwujęzyczności realizowanej poprzez immersję językową oraz CLIL, a także zgodnie z Planem Daltońskim (wspieranie u dzieci samodzielności, odpowiedzialności, współpracy oraz refleksji).

Zapraszamy do przedszkoli Academy International!